اصفهان

اصفهان ، مرکز استان اصفهان است و در فرهنگ ایران به «نصف جهان» شهرت دارد. شهری توریستی و باستانی که در مرکز ایران واقع است. این شهر به دلیل وجود بناهای تاریخی به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده است.

آب و هوای آن با توجه به قرار گرفتن در منطقه نیمه بیابانی، معتدل و خشک است و شما در مناطق شمالی و شرقی آب و هوای کویری و هرچه به سمت جنوب حرکت می کنید آب و هوای خنک تری را تجربه می کنید . با توجه به داشتن قابلیت های توریستی شهر اصفهان و برخورداری از جاذبه های گردشگری بسیار در زمینه های تاریخی ، طبیعی و انسان ساخت با ارزش ملی و فراملی  یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران است.

سی و سه پل، میدان نقش جهان، پل خواجو، کاخ چهل ستون فقط چند نمونه از آثار گردشگری فاخر این شهر است. اصفهان به جهت داشتن موزه‌های مختلف و با ارزش مشهور است که از آن میان می‌توان به گنجینه هنرهای تزئینی و هنرهای معاصر اصفهان، موزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اصفهان، کاخ موزه چهل ستون، موزه کلیسای وانک، موزه تاریخ طبیعی، موزه علوم و فنون آموزش پرورش اصفهان، موزه حمام علی قلی آقا و … اشاره کرد

در کنار جاذبه های گردشگری فراوان، دارای غذاهای سنتی و خوشمزه بسیاری می باشد از جمله بریونی، خورش ماست، آش شله قلمکار و … جزو غذاهای سنتی آن می باشد. معروفترین سوغات اصفهان گز است. گز اصفهان مرغوب‌ترین نوع گز و قدمتی بیش از ۴۵۰ سال را داراست.

شهربازی رؤیاها به عنوان پارک بازی سالانه میزبان تعدادی گردشگر می‌باشد. سیتی سنتر اصفهان مرکز رفاهی معروف‌ترین مرکز گردشگری رفاهی تجاری این شهر می‌باشد. شهربازی سرپوشیده هم در این مجموعه است. پارک جنگلی صفه در دامنه کوه صفه یکی از پارک‌های جنگلی با امکاناتی نظیر سینما و بولینگ و تله کابین و شهربازی و … میاشد.

برای رفتن به اصفهان با قطارهای نور شما می توانید از مبدا تهران یا مشهد سفر خود را آغاز کنید. در مسیر خود از مبدا مشهد در ایستگاه های بکران، شاهرود، تهران و کاشان توقف خواهید داشت. و از مبدا تهران بعد از توقف در ایستگاه کاشان به اصفهان خواهید رسید.

مقصداصفهان
مبدامشهد
مدت زماناز مشهد ۱۹:۳۰
ساعت حرکت از مشهدبه صورت یک روز در میان ۱۴:۱۰ و ۱۶:۰۵
قیمتقابل مشاهده در بخش خرید بلیت

بلیت خود را از آژانس های مسافرتی سراسر کشور و یا آنلاین

۱ دیدگاه

  • سلام
    چراساعت حرکت از اصفهان به تهران و بلعکس اینقدر بد انتخاب شده قبلا ساعت حرکت ۹ شب بود و ما صبح زود میرسیدیم تهران کارمون که تموم می شد بعد از ظهر به سمت اصفهان حرکت میکردیم ولی حالا یا باد با ماشین شخصی یا هواپیما بریم لطفا ساعت ها را اصلاح کنید و ساعت حرکت از اصفهان را اوایل شب و بزگشت را بعدازظهر قرار دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *