Azadi Tower
Milad Tower
chitgar lake
Tabiaat bridge

تهران

تِهْران بزرگ‌ترین شهر و پایتخت ایران در جنوب دامنهٔ رشته‌کوه البرز در ۱۱۲ کیلومتری جنوب دریای خزر واقع شده‌است. آب و هوا ی آن تأثیر گرفته از کوهستان در شمال (نسیم توچال) و دشت در جنوب است.

تهران از قدیم به دلیل داشتن آب‌وهوای مناسب، دارای مناطق سرسبز بسیاری بوده است. این مناطق سرسبز عمدتا باغ‌های قدیمی تهران را شامل می‌شود که برخی از آن‌ها امروزه به عنوان بهترین پارک های تهران شناخته می‌شوند.

تهران کاخ‌های زیادی تاکنون دارد که بیشتر آن‌ها مربوط به دوران پهلوی و قاجار هستند. از جمله کاخ‌های معروف تهران می‌توان کاخ نیاوران، کوشک احمدشاهی، کاخ صاحبقرانیه، عمارت عثمانی و پل رومی، عمارت دارالفنون، حوض خانه باغ قدیم نگارستان، کاخ گلستان، کاخ مرمر و شمس‌العماره را نام برد. بیش از ۳۰ موزه در سطح شهر تهران به فعالیت مشغولند که همه روزه تعداد زیادی بازدید کننده به‌سوی خود جلب می‌کنند. در تهران رستوران‌های مجلّل و نوین متعدّدی وجود دارد، این رستوران‌ها شامل رستوران‌های سنّتی ایرانی و بین‌المللی هستند. با این وجود محبوب‌ترین غذا در تهران چلوکباب است که در هر جای شهر می توان آن را سرو کرد.

قطار نور از سه شهر مشهد، اصفهان و شیراز به مقصد تهران سیر فراهم کرده است. در سفری که از مشهد خواهیم داشت در دو ایستگاه شاهرود و سمنان توقف خواهد کرد و در مسیر سفر از اصفهان کاشان، محمدیه را خواهیم دید. همچنین در سفر از شیراز به این شهر از مرودشت، سعادت شهر، صفاشهر، اقلید، آباده، شهرضا، ایرانکوه، اصفهان، فیروزه، سیستان، چاریسه، اسپیدان، بادرورد، کاشان، محمدیه خواهیم گذشت.

مقصدتهران
مبادیشیراز و مشهد
مدت زماناز شیراز ۱۶ و از مشهد ۱۱ ساعت
ساعت حرکت قطار از مشهدهمه روزه ۱۸:۲۰ و یک روز در میان ۱۴:۳۵
ساعت حرکت قطار از شیرازیک روز درمیان ۱۷:۳۵
قیمتقابل مشاهده در بخش خرید بلیت

بلیت خود را از آژانس های مسافرتی سراسر کشور و یا آنلاین

۲ دیدگاه

 • سلام بسیار عالی
  امکانات رفاهی عالی
  اخلاق پرسنل عالی
  زمان حرکت و رسیدن به مقصد دقیق
  لرزش قطار بسیار کم
  صدای درون کابین بسیار کم
  پذیرایی قابل قبول
  درکل با یک بار استفاده از قطار نور تفاوت سفر با قطار های دیگه رو متوجه میشوید
  بسیار ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *