مشهد

مشهد کلان شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است. این شهر در زمان افشاریان پایتخت ایران بوده است که دارای جاذبه های فراوانی می باشد. در کنار بعد مذهبی آن شهری کامل از لحاظ توریستی است.

باید گفت که شهر مشهد در رده بندی جهانی از کشورهای گردشگری مذهبی دارای مقام دوم در جهان میباشد که سالانه بیش از ۲۵ میلیون نفر به آن سفر می‌کنند. مسلمانان برای ادای احترام و دیگر توریست ها برای دیدن عظمت و شکوه آن حضور پیدا می کنند. لازم به توضیح است که مرقد امام هشتم علاوه بر داشتن معنویت و مقام و منزلت مذهبی یکی از آثار باستانی است که مربوط به دوران محمود غزنوی می باشد.

آرامگاه های افراد بزرگ و معروف همانند: فردوسی، شیخ طبرسی، شیخ استرآبادی، خواجه ربیع، نادرشاه، اخوان ثالث نیز در این شهر قرار دارد. همچنین موزه آستان قدس، موزه نادرشاه، موزه مردم شناسی را نیز در خود دارد. بدون شک یکی از لذت‌های سفر، تجربه طعم غذاهای متنوع و خوشمزه به ویژه غذاهای محلی است. مشهد دارای رستوران‌های کوچک و بزرگ، و کافی شاپ های لوکس و ساده با محیط‌های مختلفی است.

برای سفر به این شهر زیارتی می توانید از دو شهر اصفهان و تهران با قطارهای نور همراه شوید. در طول مسیر از مبدا تهران، در دو شهر زیبای سمنان و شاهرود توقف خوایم کرد، و  در سفری که از اصفهان به این شهر شروع می شود بعد از توقف در ایستگاه های کاشان، محمدیه، تهران و شاهرود به مشهدالرضا خواهیم رسید.

مقصدمشهد
مبادیتهران و اصفهان
مدت زماناز تهران ۱۰:۳۰ و از اصفهان ۱۹ ساعت
ساعت حرکت قطار از تهران همه روزه ۲۰:۱۰ و یک روز در میان ۲۱:۱۰
ساعت حرکت قطار از اصفهانبه صورت یک روز در میان ۱۶:۰۰ و ۱۷:۰۵
قیمتقابل مشاهده در بخش خرید بلیت

بلیت خود را از آژانس های مسافرتی سراسر کشور و یا آنلاین

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *