شیراز

شهر شیراز مرکز استان فارس و پنجمین شهر بزرگ و پر جمعیت ایران است. تقریبا تمامی دور تا دور شیراز را کوه­های بلند پوشانده اند. در قسمت شمالی آن کوه­های چهل مقام، باباکوهی و در جنوب این شهر نیز کوه­های سبز پوشان و قره باغ قرار دارند.

شیراز به شهر شعر و باغ و گل و بلبل معروف است. شاعران معروف زیادی در این شهر زندگی می کردند و همین موضوع باعث شهرت جهانی شیراز به شهر شعر شده است . یکی دیگر از نمادهای این شهر باغ است . باغ در فرهنگ ایرانیان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و شیراز نیز از قدیم به داشتن باغ‌های بسیار و زیبا مشهور بوده‌است.

جاذبه های گردشگری شیراز آنقدر متنوع و فراوان است که هر سلیقه ای را پوشش می دهد و حتی ممکن است با یک بار سفر به شیراز نتوانید از تمامی جاذبه های آن دیدن کنید  از جمله دیدنی های شیراز می توان به سعدیه، حافظیه، آرامگاه شاهچراغ، آرامگاه خواجوی کرمانی، باغ ارم، باغ دلگشا و … اشاره کرد. رفتن به رستوران‌های محلی این شهر و خوردن غذاهای سنتی لذیذ آن، قطعا خاطره‌ای فراموش‌نشدنی برایتان رقم خواهد زد.

ما می توانیم میزبان شما در سفر به شیراز از مبدا تهران باشیم. در طول سفر در ایستگاه های محمدیه، کاشان، بادرورد، اسپیدان، چاریسه، سیستان، فیروزه، اصفهان، ایرانکوه، شهرضا، آباده، اقلید، صفاشهر، سعادت شهر و مرودشت توقف خواهیم کرد تا اینکه به شهر زیبای شیراز برسیم.

مقصدشیراز
مبداتهران
مدت زماناز تهران ۱۵:۳۰
ساعت حرکت قطار از تهرانیک روز در میان ۱۹:۳۵
قیمتقابل مشاهده در بخش خرید بلیت

بلیت خود را از آژانس های مسافرتی سراسر کشور و یا آنلاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *