شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را با راه آهن جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد و همچنین با واردات ناوگان به روز  با استفاده از فناوری های روز دنیا و بهره بردن از امکانات مناسب و بروزرسانی های همیشگی، یکی از جوان ترین شرکت های ریلی کشورنام گرفت  و از سال ۹۱ به صورت رسمی در حال خدمت رسانی به هموطنان عزیز میباشد.

شرکت خمل و نقل ریلی نورالرضا با نام تجاری قطارهای پنج ستاره نور دارای  تعداد ۶۴ واگن مسافری لوکس است که تعداد ۵۴ عدد از آنها مسافری و ۴ تخت است، ۵ واگن رستوران و ۵ دستگاه مولد برق دارد.

شرکت قطار نورالرضا را باید یکی از شرکت های ریلی لوکس کشور در نظر گرفت؛ چرا که نورالرضا تنها شرکتی است که بدون واسطه اقدام به خرید واگن ها سازندگان خارجی کرده است. واگن های مورد استفاده در شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا محصول کشور چین هستند اما با الگو قرار دادن مدل ها و تجهیزات اروپایی به استفاده ازسیستم ترمز شرکت کنور آلمان، سیستم تهویه شرکت فیولی آلمان، چرخ و محور شرکت لوچینی ایتالیا پرداخته است.

سیستم درب های انتهائی و کناری و سیستم های صوتی و تصویری برند های معتبر اروپایی و همچنین ۸۵% تجهیزات الکتریکال برندهای ژاپنی و اروپایی نیز با رعایت استاندارد های بین المللی UIC، در طراحی واگن ها مورد استفاده بوده است.

سیستم تهویه مطبوع: استفاده ازسیستم تهویه مطبوع شرکت FAIVELEY مکانیزم های کنترلی از کمپانی IFE آلمان تامین گردیده است. تمامی الزامات موجود در استاندارد UIC_560 نیز در تولید آنها رعایت گردیده و همچنین درب های بین واگن ها نیز الکتروپناماتیکی و دارای حفاظت در مقابل وجود شیشه بین درب ها است.